Open source > Umbraco

UMBRACO


UMBRACO Je otevřená platforma pro tvorbu webových stránek napsána v jazyce C# a implementovaná na bázi infrastruktury Microsoft. Je vhodný pro realizaci výkonnostně náročných online projektů s důsledným zabezpečením a propracovanou aplikační logikou.

CMS UMBRACO A JEHO MOŽNOSTI


Umbraco je velmi otevřený a flexibilní redakční systém, na kterém staví své prezentace mnoho firem, finančních institucí i státní správy. V České republice není příliš znám, za našimi hranicemi je to však nejoblíbenější redakční systém pro technologickou platformu Microsoft .NET.

Díky jeho otevřenosti nemají nikdy dva projekty stejné Umbraco – vždy velmi záleží na konkrétním případu a využití. Umbraco umožňuje jakoukoliv škálovatelnost a rozvoj webového portálu od jednoduchých prezentací až po sofistikované aplikace s napojením na různé CRM systémy. To vše s velkým důrazem na bezpečnost.

VÍTEJTE VE SVĚTĚ ABSOLUTVNÍ VOLNOSTI


Dobrý návrh: hodnota roste rychleji než náklady.


VÝVOJ PROJEKTU V UMBRACO


Integrace s čímkoli. Ať už je to vaše e-commerce platforma, váš CRM, třetí strana personalizace motoru nebo vaše on-premise starší obchodní systémy. Systém správy API umožňuje rychlý návrh a vytvoření API služby pro přístup z dalších systémů pro frontend i back office a umožňuje kombinovat tyto údaje s obsahem.

Vývoj projektu obvykle provádíme s využitím dalších nástrojů od společnosti Microsoft. Uvést můžeme například Visual Studio, které umožňuje rychlé vytváření kódu, snadné ladění a diagnostiku na jakémkoliv operačním systému, časté testování pro vznik spolehlivé verze a efektivní komunikaci.

UMBRACO S NAPOJENÍM NA MICROSOFT DYNAMICS 365


Jedním ze systému, na který dokážeme integrovat Umbraoco a na který jsme již napojení realizovali je ERP systém Dynamics 365. Konektor mezi Umbraco a MS Dynamics 365 je adaptabilní a lze jej přizpůsobit pro konkrétní integraci s využitím úžasných nástrojů a formulářů v systému Umbraco.

Microsoft Dynamics 365 je spojením ERP a CRM systémů s dalšími praktickými aplikacemi v online prostředí. Umožňuje také integraci s konkurenčními řešeními a snadný přechod do světa Microsoft. Lze tak navázat například Office 365, SharePoint, mobilní zařízení, Umbraco a další aplikace třetích stran.

UMBRACO A DYNAMICS 365 KONEKTOR


ROZŠÍŘENÍ ŠITÁ NA MÍRU


Moduly pro Umbraco a tvorba modulů na míru


Umbraco se dá libovolně rozšiřovat, ať už instalací takzvaných nuget balíčků přímo do zdrojového kódu, a následnou rekompilací, nebo instalací již hotových pluginů přímo z administračního rozhraní.

Za zmínku stojí například oblíbené rozšíření Umbraco Forms určené pro tvorbu webových formulářů, kterým lze zajistit vytvoření komplexního procesu objednávky, sjednání smlouvy apod. Umožňuje vytvářet sofistikované pracovní postupy, zasílat maily, aktualizovat webové služby nebo promítat data do CRM a dalších systémů. Realizovali jsme také vlastní moduly, kde můžeme zmínit například napojení na platební bránu ČSOB.

BEZPEČNOST A VÝKON


Celý systém je založen na architektuře MVC. S využitím jazyka C# a MSSQL, 4i LIteSQL. Model-view-controller (MVC) je softwarová architektura, která rozděluje datový model aplikace, uživatelské rozhraní a řídicí logiku do tří nezávislých komponent tak, že modifikace některé z nich má jen minimální vliv na ostatní.

Umraco je oproti celé řadě jiných Open Source systémů stavěno s velkým ohledem na zabezpečení a naše modifikace či rozšíření děláme vždy tak, aby nevznikali bezpečnostní rizika. Samozřejmostí je také instalace SSL certifikátu a dalších bezpečnostních prvků. Velikou výhodiu je také velice krátká doby odezvy, tedy i rychlost celého vebu.

BLESKOVÉ NAČÍTÁNÍ A DATA V BEZPEČÍ


Cloud, kterému můžete důvěřovat, s čísly, která to dokazují


HOSTOVÁNÍ A MICROSOFT AZURE


MS Azure nabízí pro systém Umbraco plně škálovatelný Cloud s podporou snadné instalace a monitoringu celého systému. Možnost load balancing, (vyvažování zátěže) kde je možné celý systém rozložit na několik různých serverů po celém světě, Vytvoření prostředí s vyváženým zatížením je relativně snadné dosáhnout a může být provedeno pouze s několika změnami konfiguračních souborů.

Výhodou je možnost využívat celou řadu služeb a nástrojů MS Azure z jichž lze celou řadu jednoduše implementovat i do Vašeho projektu postavenéno na Umbraco, ať už analytické nástroje nebo například B2C pro správu identit a přístupu zákazníků.